Blog

Keep yourself up to date with the latest trends, insights and best practices to help accelerate your business within the ESG landscape.

gitex flyer 2023
Uudised

Digilogistika Keskus Dubais

Euroopas oleme end juba näidanud ja saanud kinnitust, et oleme midagi õigesti teinud, alustades esimeste eFTI digiveoinfo jagamist ettevõtete ja riiklike järelevalveasutuste vahel. Nüüd on aeg võtta järgmine eesmärk ja selleks võiks sobida kogu maailm. Uurime koos Exponauti ja mitme teise Eesti ettevõttega Modern Village kiirendi all seda mänguväljakut sel nädalal Dubais, maailma suurimal tehnoloogia- ja startup messil GITEX 2023.

LOE EDASI »
Uncategorized

Pikemad ja raskemad autorongid on Lätis lubatus alates 2024. aastast

Uuest aastast on Lätis lubatud 25,25 m ja 6 t autorongid, Soomes ja Rootsis on need lubatud juba aastaid. Ka Eestil on vaja see erinevus Euroopa Komisjoniga läbi rääkida, sest pikad autorongid aitavad vähendada maanteetranspordi süsiniku jalajälge, kuna korraga saab vedada suuremaid koguseid ning seeläbi paremini ära kasutada maantee- ja veoautode potentsiaali. Eestis saab sõita 60t autorongiga, kui veos on registreeritud e-CMR saatelehega.

LOE EDASI »
Uncategorized

Google AI teab EFTi regulatsioonist

Määrusega 2020/1056 (“eFTI määrus”) on kõikide transpordiliikide vastutavad kontrolliasutused kohustatud alates 2025. aasta lõpust koguma ettevõtetelt seadusega nõutud kaubaveoteavet elektroonilisel kujul (paberkandjal asemel), kui teave on saadaval sertifitseeritud eFTI platvormide kaudu. Ettevõtjatele on elektrooniline edastamise vorm esialgu vabatahtlik. Esimeses etapis mõjutab see kõiki transpordiliike, kombineeritud vedu, kabotaaži, ohtlikke kaupu, jäätmeid ja lennundusjulgeolekut.

LOE EDASI »
Uncategorized

Ülikoolipingist maailmaparandajateni

Oleme panustanud toidupääste digitaliseerimisse ning arendanud EatB4 ja Toidupanga jaoks digitaalse saatelehe ja laohalduse. Vabatahtlike toel loodud süsteem aitab täna paljudel madala sissetulekuga inimestel üle Eesti abi saada suurtelt kaubanduskettidelt, kes kingivad Toidupangale mittesobivaid, kuid igati sobivaid toiduaineid. Seda rasket, kuid olulist tööd saab teha lihtsamaks, luues andmevahetuseks digitaalsed kanalid ja vabastades inimesed paberdokumentidest andmete arvutisse sisestamiseks.

LOE EDASI »

Digilogistika entusiastide klubi on alustanud

Koos Tallinna Tehnikakõrgkooli Logistikainstituudiga alustasime seminarisarjaga “Innovatsiooniklubi”, mis toob kokku logistikaeksperdid Eestist ja kaugemaltki ning pakub huvitavaid arutelusid, et tuua logistikasse innovatsiooni. Esimesel seminaril oli kokku ligi 30 huvilist nii Eestist kui Soomest ning teema oli huvitav ja kõneainet pakkuv. Meretranspordi digitaliseerimisel on suur tähtsus kogu tarneahela vaates ja FIATA on selles osas üks peamisi kodifitseerijaid. Oma kogemusi jagasid FIATA ja Cargo X platvormi esindajad.

LOE EDASI »
Uncategorized

Digilogistika Keskus ITS Eestis

Eile toimus ITS Estonia üldkoosolek, kus valiti ka uus juhtgrupp, kuhu nüüd järgmisteks aastateks kuulub Digilogistika Keskus 🙂. Ees ootab palju tööd ja väljakutsed on põnevad. Leiame alati võimalusi neile, kes teavad ja tahavad aktiivselt kaasa lüüa, olgu selleks siis koostöö ülikoolidega, seadusloomes osalemine, logistika pilootprojektide testimine või lahenduste väljatöötamine.

LOE EDASI »